Petek Temizliği Neden Gereklidir
Petek Temizliği Neden Gereklidir

Petek Temizliği Neden Gereklidir

 

 

Evlerimizde kullandığımız ısınma tesisatı, kombinin ısıttığı suyun peteklerin içinde dolaşması ve peteklerin bu ısıyı etrafa yayması mantığına göre çalışmaktadır.

 

 

Petekler yani kalorifer tesisatı içinde dolaşan su kapalı devredir.

 

Kalorifer tesisatında dolaşan su aynı su olduğundan zamanla suda kireçlenme, tortu, paslanma, balçık oluşarak çamura dönüşür.

 

Bu oluşan çamurlanma zamanla peteğin içindeki kanalları ve boruları tıkayarak su akışını engeller.

 

Bu durum peteklerin bazı bölgelerinin ısınamamasının yanında kombi eşanjörünün delinmesi kombi pompasında tahribat oluşması gibi durumları ortaya çıkarır.

 

Kombi pompasının yorulması hem gaz yakıtını artıracak hem de elektrik sarfiyatını yükseltecektir.

 

Durum bu aşamaya gelmeden tesisatınızın temizliği yapılarak enerji kaybı önlenmeli, maksimum verimde sistemin çalışması sağlanmalı.

 

denizli sarayköy petek temizliği yapanlar,denizli sarayköy uygun fiyata petek temizliği,denizli sarayköy  profesyonel petek temizliği,denizli sarayköy  petek temizleme fiyatları,denizli sarayköy makina ile petek temizliği,denizli sarayköy ilaçlı petek temizliği,denizli sarayköy buharlı petek temizleme,

sarayköy petek temizliği yapanlar,sarayköy uygun fiyata petek temizliği,sarayköy  profesyonel petek temizliği,sarayköy  petek temizleme fiyatları,sarayköy makina ile petek temizliği,sarayköy  ilaçlı petek temizliği,sarayköy buharlı petek temizleme,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014